► Godziny pracy: jesteśmy elastyczni - dopasujemy się do Twoich potrzeb!

Naprawa klimatyzacji Poznań

Zadzwoń do nas

Naprawa klimatyzacji Poznań

60-441 Poznań 

ul.Darłowska 28

Dezynfekcja

Metoda ozonowania:

Do ozonowanie wnętrza pojazdu w naszym serwisie stosujemy generator ozonu polskiego producenta LP-24, który wytwarza ozon w ilości 70g na godzinę !

Metoda „ozonowa” polega na dezynfekcji układu klimatyzacji za pomocą ozonu „wytworzonego” w wytwornicy ozonu zwanym ozonatorem lub generatorem ozonu. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu naturalnego składnika środowiska, jakim jest ozon. Charakterystyczny zapach powietrza po burzy to właśnie zapach ozonu. Ozon utlenia wszelkie grzyby, pleśń, bakterie oraz nieprzyjemne zapachy. Jest to jedna z najstarszych i najskuteczniejszych metod dezynfekcji stosowana wszędzie tam, gdzie nie mogą być stosowane wszelkie preparaty chemiczne .

Serwis klimatyzacji Poznań
Serwis klimatyzacji Poznań

Metoda „ultradźwiękowa”:

Do dezynfekcji układów klimatyzacji w pojazdach stosujemy nowoczesne urządzenie niemieckiego producenat Refresh-o-mat HD firmy Waeco zwane urządzeniem ultradźwiękowym, które „rozpyla” specjalny preparat dezynfekujący.

Preparat dezynfekujący AirCon Refresh stosowany w urządzeniu ultradźwiękowym Refresh-o-mat HD skutecznie usuwa i eliminuje:

  • grzyby i pleśń, które wydzielają nieprzyjemne zapachy i wywołują szereg alergii
  • bakterie i wirusy chorobotwórcze
  • wszelkie mikroorganizmy nagromadzone w kanałach wentylacyjnych, parowniku i odpływach.

Preparat dezynfekujący AirCon Refresh firmy Waeco dzięki specjalnej formule (w postaci nasyconej mgiełki) pozostaje na długo w kanałach wentylacyjnych i parowniku klimatyzacji dezynfekując i zapobiegając namnażaniu i rozwojowi wszelkich grzybów, pleśni i mikroorganizmów.

Metoda ultradźwiękowa będzie najskuteczniejsza w przypadku zastosowania wysokiej klasy urządzenia wraz wysokiej jakości preparatów i zdezynfekujemy układ klimatyzacji w pojeździe, odświeżymy od razu wnętrze pojazdu oraz obowiązkowo wymienimy filtr przeciwpyłkowy.

Serwis klimatyzacji Poznań

Która metoda jest skuteczniejsza? Ultradźwiękowa czy ozonowa?

Obie metody są skuteczne pod warunkiem zastosowania profesjonalnych urządzeń i preparatów oraz zachowania odpowiednich procedur podczas ich stosowania. Utarło się stwierdzenie, że metoda ozonowa jest odpowiedniejsza dla alergików i przewożonych w pojeździe małych dzieci, gdyż nie jest zastosowana w tej metodzie żadna „chemia” i jest metodą ekologiczną, czyli naturalną. Natomiast ze względu na to, że w metodzie ultradźwiękowej jest zastosowana „chemia” uważa się, że ta metoda jest silniejsza i skuteczniejsza. 

Na korzyść metody ultradźwiękowej wpływa jeszcze fakt, że zanim zastosowany środek do dezynfekcji i odświeżania wnętrza pojazdu ulegnie całkowitej biodegradacji pozostaje we wnętrzu pojazdu i spowalnia proces powstawania i namnażania wszelkich drobnoustrojów nawet do kilku miesięcy.

Serwis klimatyzacji Poznań

Jak często powinno stosować się metodę dezynfekcji klimatyzacji w pojeździe?

W myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”, dezynfekcje powinnyśmy stosować zawsze przy obsłudze klimatyzacji nawet, wtedy gdy odbywa się ona regularnie co rok, niż dopiero wtedy, gdy wyraźnie odczuwamy nieprzyjemne zapachy po włączeniu klimatyzacji, bo już wtedy w naszej „klimatyzacji” mamy wyhodowaną pleśń, grzyby i inne drobnoustroje, które negatywnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. Zapraszamy na dezynfekcję klimatyzacji do naszego serwisu!