► Godziny pracy: jesteśmy elastyczni - dopasujemy się do Twoich potrzeb!

Naprawa klimatyzacji Poznań

Zadzwoń do nas

Naprawa klimatyzacji Poznań

60-441 Poznań 

ul.Darłowska 28

Test szczelności

Jednym z większych wyzwań przy serwisowaniu klimatyzacji jest niewątpliwie szybkie i dokładne lokalizowanie miejsc wycieków czynnika. Nasz serwis specjalizuje się w poszukiwaniu nieszczelności układów klimatyzacji. Oprócz najprostszych metod takich jak użycie środka pieniącego, barwnika uv czy azotu nasz serwis jako jeden z nielicznych wyposażony jest w zestaw do sprawdzania szczelności hydrogenem.

Hydrogen to mieszanina azotu z wodorem (95% + 5%). Dzięki tej mieszaninie gazów możliwe jest użycie specjalnego wykrywacza nieszczelności, który wyczuwa wodór.

Wodór jako gaz o bardzo małych cząsteczkach będzie przenikał przez wszelkie, małe nieszczelności. Dodatkowo będąc lżejszym od powietrza unosi się do góry i ułatwia jego namierzenie przez wykrywacz .Urządzeniem, jakim dysponujemy to najwyższej klasy wykrywacz nieszczelności Testo 316-4, który pozwala zlokalizować wyciek rzędu 3 gram na rok!

Dodatkowo posiadamy manometry elektroniczne Testo 550, które posiadają dokładność mierzonego ciśnienia do 0,001 bar co ma bardzo duże znaczenie przy wykonywaniu testu szczelności układu.

Serwis klimatyzacji Poznań
Serwis klimatyzacji Poznań
Serwis klimatyzacji Poznań